Mały Mistrz

„Mały Mistrz” to projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki, który w roku szkolnym 2024/2025 będzie realizowała nasza szkoła. Koordynatorem projektu jest Szkolny Związek Sportowy ZIEMIA LUBUSKA, a program dedykowany jest uczniom klasa I-III. Program będzie realizowany w okresie od września do grudnia 2024 r.

Głównymi założeniami programu są:
⦁ Zachęcenie uczniów do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej.
⦁ Kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw od najmłodszych lat: krzewienie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, przyzwyczajanie, iż ruch powinien być ważnym aspektem na każdym etapie życia.
⦁ Podniesienie atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego z wykorzystaniem sprzętu sportowego przekazanego szkołom w ramach funkcjonowania programu, interesujących ćwiczeń sportowych oraz formy ich realizacji (uczniowie zdobywają sprawności sportowe).
⦁ Umożliwienie wymiany doświadczeń i rozwoju personalnych kompetencji zawodowych.