Dzień Patrona

16 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Patrona Szkoły. Ten piękny dzień zaczęliśmy uroczystą mszą świętą. 18 maja to dzień urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Co roku uroczyście obchodzimy je jako Święto Patrona naszej szkoły, dlatego z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Anny Ciuńczyk oraz pomocy p. Marioli Grefling i p. Jacka Walkowiaka przygotowali uroczysty apel. Podczas tego spotkania aktorzy przybliżyli postać św. Jana Pawła II oraz wspominali najważniejsze wydarzenia z życia Papieża- Polaka. Nie zabrakło ulubionych pieśni Papieża Barki oraz Wadowic. Nasza sala zamieniła się w studio telewizyjne transmitujące program SUPER Dwójka oraz STUDIO Wadowice. Był to dzień pełen wielu emocji. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje wyjątkowe umiejętności. Na scenie pojawiły się talenty wokalne, recytatorskie oraz aktorskie. Było zabawnie i wzruszająco. Dziękujemy aktorom - Annie Greszczyk, Kindze Pszonce, Dominice Słowik, Julii Wachowskiej, Wiktorii Kawalce, Emilii Szczurek, Filipowi Abrasiowi, Judycie Płóciennik, Szymonowi Górnickiemu, Aleksandrowi Śliwińskiemu i Mai Ziółek za przygotowanie filmów oraz grupie muzycznej naszej szkoły, którą przygotowywał p. Stanisław Ziemniewicz.

Patron naszej szkoły - Jan Paweł II jest dla nas autorytetem w codziennym życiu. Staramy się odkrywać i rozumieć głębię Jego nauki. Chcemy, by był dla nas wzorem do naśladowania w dobrych uczynkach, w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich talentów. Nasz Patron uczy szacunku do każdego człowieka, motywuje nas do pogłębiania swojej wiedzy i ciągłego stawiania sobie wymagań.

Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i wzorową postawę podczas apelu.