Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w pływaniu

20.04.2024r. na Pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji "Sulechowianka" w Sulechowie miały miejsce Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Pływaniu. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie „Dwójka Dzieciom“ przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sulechowie pod Patronatem Burmistrza Sulechowa.

Wzięło w nich udział 87 uczniów z następujących Szkół Podstawowych w Gminie Sulechów: Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulechowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulechowie, Szkoła Podstawowa w Kalsku oraz Szkoła Podstawowa w Kijach.

Koordynatorem zawodów była Pani Beata Hołowko i Agnieszka Kielarska. Sędziami zawodów byli nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulechowie.

Uczniowie klas 1 rywalizowali w stylu dowolnym. Uczniowie klas 2 i 3 w stylu dowolnym i w stylu grzbietowym. Natomiast Uczniowie klas 4-7 sprawdzali swoje umiejętności w stylu dowolny, stylu grzbietowym oraz stylu klasycznym. Emocje były przeogromne i zabawa doskonała.

Klasyfikacja Szkół (ilość zdobytych medali ):

1. SP2 – 22 złote, 24 srebrne, 21 brązowe
  2. SP1 – 9 złote, 7 srebrne, 3 brązowe
  3. SP Kije – 1 złote, 2 srebrne,
  4. SP Kalsk – 2 złote.

Każdy uczestnik startujący w zawodach otrzymuje worek sportowy. Medale, dyplomy oraz nagrody za trzy pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych. Nagrodami były: karnety na basen, akcesoria do wody (piłki, ręczniki) , plecaki, czapeczki i kubki z logiem zawodów.

Na koniec zostały rozegrane sztafety chłopców i dziewcząt między SP1 i SP2. W obydwu kategoriach zwyciężyła reprezentacja SP2 w Sulechowie.

Serdecznie dziękujemy w imieniu organizatorów za dofinansowanie z budżetu dzięki czemu Nasz cel: promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców gminy Sulechów, ze szczególnym uwzględnieniem rozbudzenia i rozwoju pływackiego wśród dzieci i młodzieży został zrealizowany oraz Współorganizatorom: Burmistrz Sulechowa, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Szkole Podstawowej nr 2.

Jednocześnie mamy nadzieję że te zawody wpiszą się na stałe w kalendarz Miasta Sulechów przy obchodach Dni Sulechowa.