Odkrywanie przyrody: Zajęcia terenowe w ramach projektu Ekopracownia

W ramach projektu Ekopracownia, uczniowie klas czwartych mieli okazję uczestniczyć w zajęciach terenowych. Celem tych zajęć było przybliżenie dzieciom bogactwa lokalnej flory poprzez bezpośredni kontakt z naturą.

Podczas wyprawy na łąkę, młodzi badacze wyposażeni w telefony komórkowe z przystąpili do poszukiwania i rozpoznawania różnorodnych gatunków kwiatów. Każdy znaleziony okaz był dokładnie obserwowany, a następnie identyfikowany z pomocą dostępnych materiałów. Uczniowie notowali nazwy roślin, ucząc się przy tym ich charakterystycznych cech.

Po powrocie do klasy, dzieci miały za zadanie odtworzyć poznane kwiaty na papierze. Każdy rysunek był starannie wykonany, a uczniowie podpisywali swoje prace, prezentując je następnie przed całą klasą. Ta kreatywna część zajęć pozwoliła na utrwalenie zdobytej wiedzy oraz rozwinięcie umiejętności plastycznych.

Zajęcia te nie tylko wzbogaciły wiedzę uczniów o lokalnej florze, ale również wzmocniły ich świadomość ekologiczną. Dzieci miały możliwość doświadczenia, jak ważne jest zachowanie różnorodności biologicznej oraz ochrona środowiska naturalnego.

Projekt Ekopracownia pokazał, że nauka poprzez bezpośrednie doświadczenie jest nie tylko efektywna, ale także może być źródłem wielkiej radości i inspiracji dla młodych odkrywców.

galeria zdjęć

Zadanie realizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego wsparcia Edukacji Ekologicznej, wartość zadania 57 700,00 zł, z czego wysokość dotacji z NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Zielonej Górze wynosi 50 000,00 zł