RODO
Nabór 2024/2025
O nas
Informacje
Nasze sukcesy
Wydarzenia szkolne
Artykuły
14.01.2015
Postanowienie noworoczne najlepiej przekuć na konkrety
Postanowienie noworoczne najlepiej przekuć na konkrety - „chcę mieć zdrowszą skórę” lub „chcę mieć lepszą kondycję”, i cieszyć się z osiągania kolejnych, nawet drobnych sukcesów.
30.09.2013
Charakterystyka ucznia z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim
Upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim charakteryzuje się istotnie niższym niż przeciętne funkcjonowaniem intelektualnym z jednocześnie współwystępującym ograniczeniem w zakresie dwóch lub więcej spośród następujących umiejętności przystosowawczych: porozumiewania się, samoobsługi, trybu życia...
13.02.2013
Netykieta - wszystko co powinieneś wiedzieć
Netykieta to zasady dobrego zachowania w Internecie. Została ona stworzona przez samych internautów, aby ułatwić wszystkim jak najbezpieczniejsze i przyjemne korzystanie z możliwości oraz zasobów Sieci.
10.01.2012
Nadpobudliwość psychoruchowa
ADHD to zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. W skrócie można powiedzieć, że jest to odmienna praca mózgu dziecka, która uniemożliwia mu kontrolowanie zachowań. Jest to jego stała cecha, a objawy są obecne przez cały czas.
23.11.2011
Sport, czyli ruch dla umysłu
Już wiesz, że ruch spełnia w twoim życiu ogromną rolę. Jest niezbędny do uczenia się. Pobudza i uaktywnia twój umysł: pamięć, myślenie, mowę, emocje. Jest konieczny dla wszystkich działań szkolnych.
17.11.2011
Pamięć jest kluczem do wiedzy
Pamięć jest funkcją umysłową niezmiernie ważną w nauce szkolnej. Wyróżniamy pamięć wzrokową, słuchową, ruchową, zapachową, smakową, emocjonalną.
Czy wiesz, że istnieją ciekawe i skuteczne metody zapamiętywania, angażujące wiele zmysłów jednocześnie?
Czy wiesz, że istnieją ciekawe i skuteczne metody zapamiętywania, angażujące wiele zmysłów jednocześnie?
09.11.2011
Ruchowy rozkład dnia
Czy zdarza ci się zapomnieć odrobić lekcje, nie wyjść na umówione spotkanie, spóźnić się do szkoły, nie spakować potrzebnych materiałów do plecaka? Czy często na twoim biurku panuje bałagan i leżą niepotrzebne rzeczy? Czy zdarza ci się ziewać na lekcjach, bo czujesz się niewyspany? Czy często myślisz na lekcji:...
28.10.2011
Do czytania potrzebny jest wzrok
Czy wiesz, że ruch oczu ma ścisły związek z czytaniem? Ćwicz swoje oczy, aby przygotować je do czytania!
20.10.2011
Pomysły na poprawne pisanie
Wszystkich, którzy chcą poczytać o 'Ciekawostkach naukowych, dotyczących wpływu ruchu na umiejętność uczenia się' zapraszamy do wejścia w zakładkę - pedagog. Następne ciekawostki dotyczyć będą czytania.
Życzymy miłej lektury i owocnych ćwiczeń.
Życzymy miłej lektury i owocnych ćwiczeń.
06.04.2011
Kilka ważnych rzeczy o piętnastolatkach
Piętnasty rok życia, to czas największej kumulacji napięcia i ponurych nastrojów całego okresu dojrzewania.
Zły humor, ponura mina, cięte, kąśliwe uwagi, wieczne niezadowolenie i pretensje. Piętnastolatki są pogrążone w rozpamiętywaniu, jakie ciężkie mają życie, są bardzo skupione na sobie i własnym nieszczęściu.
Zły humor, ponura mina, cięte, kąśliwe uwagi, wieczne niezadowolenie i pretensje. Piętnastolatki są pogrążone w rozpamiętywaniu, jakie ciężkie mają życie, są bardzo skupione na sobie i własnym nieszczęściu.
01.04.2011
Kilka ważnych rzeczy o czternastolatkach
Czternastolatki są pogodne, beztroskie i... rozgadane. Ciągle mają jakieś sprawy do załatwienia, „obgadania” i omówienia z rówieśnikami. Uczniowie wiercą się w ławkach, rozmawiają, często i nie wiadomo z jakiego powodu chichoczą, przesyłają sobie liściki, korzystają z telefonów komórkowych, także na lekcjach....
15.02.2011
Kilka ważnych rzeczy o trzynastolatkach
Trzynastolatki są skryte, zamknięte w sobie i markotne. Początki dojrzewania to prawdziwe wyzwanie dla nastolatka, rodziny i nauczycieli. Dotkliwie dają o sobie znać trudności z koncentracją - w efekcie wiele „zagapień” w czasie lekcji, powolne tempo na wf., ospałość, zapominanie, na przykład, o pracy domowej...